AST Sports Science Home PageAST Sports ScienceUppdateringarSenaste nyttSearch our Q & A databaseAdvanced Q&A Search
AST Sports Science Home PageProdukterBeställ onlineFrågor och svarAvancerad ForskningStyrketräningAST Sports ScienceSearch
AST Sports ScienceKom igång med styrketräningenAST Sports ScienceAST:s övningsguideAST Sports ScienceMax OTAST Sports ScienceArtiklarAST Sports Science
GL3 L-Glutamin Shakerflaska Kreatin Fettförbränning Måltidsersättare Protein Vitaminer och mineraler

Untitled Document

ALA 200
CLA 1000
Creatine HSC
GL3 L-Glutamine
MultiPro 32X
Ny-Tro PRO-40
VP2 Whey Isolate


Komigång guide
Övningsutförande
Max-OT
Artiklar
Gratis HP-Tidning

Untitled Document

Frågor och Svar
Artiklar
Team Universe 2002
Mr. Universum 2001
Team Universe 2001


Veckomål och funderingar
Veckoslutet: Fredag 30 augusti 2002


Det har varit en bra vecka. Jag har nått de flesta målen, men det finns några områden där jag kan förbättra mig ytterligare.

  • I lördags så släppte jag kosten lite för mycket. Jag kan göra det bättre genom att se till att helgen blir bättre, men ändå kul.

  • Kosten under vardagarna har varit utmärkt. På måndagen missade jag dock nattdrinken vid 02:00 med VP2/mjölk, men förutom det så gick allt enligt planerna.

  • Viktvalet har också varit bra. Inga klagomål där.

  • Form och utförande har varit bra under alla träningspassen. Jag kände mig lite okoncentrerad på marklyften i måndags. Jag måste kolla in det nästa vecka.

  • Alla mina schemainlagda konditionspass klarades av enligt schemat och jag lade in ett extra pass med lite mer intensitet förra söndagen. Jag tänker fortsätta att ha ett sådant pass öppet med lite extra intensitet på helgdagarna.

  • Kosten efter träningen har varit precis i tid.

Målen för den kommande veckan är:

1. Fortsätta med att regelbundet inta protein under helgen i form av Ny-Tro PRO-40 och VP2.

2. Göra ett bättre jobb med kosten på lördagen.

3. Följa kost- och kosttillskottsschema till 100%, måndag till fredag.

4 . Vara smart när jag väljer vikter så jag på ett bra sätt kan träna 4-6 repetitioner med bra utförande.

5 . Klara av alla schemainlagda konditionspass med olika intensitet, som du kan se på träningssidan.

6. Göra ett extra konditionspass med lite mer intensitet på lördagen.

7. Koncentrera mig på utförandet i varenda övning, speciellt stela marklyft, hantellyft åt sidan och marklyft.

8 . Hålla extra noggrann koll på vilka tider jag äter måltiderna efter träningen.

Untitled Document

Innehållsförteckning


Vecka 1
Vecka 2
Vecka 3
Vecka 4
Vecka 5
Vecka 6
Vecka 7
Vecka 8
Vecka 9
Vecka 10
Vecka 11
Vecka 12
Vecka 13
Vecka 14
Vecka 15
Vecka 16
Vecka 17
Vecka 18
Vecka 19
Vecka 20
Vecka 21
Vecka 22
Vecka 23
Vecka 24
Vecka 25
Vecka 26
Vecka 27
Vecka 28
Vecka 29
Vecka 30
Vecka 31
Vecka 32
Vecka 33
Vecka 34
Vecka 35

Se de sista 15 veckorna här »

Untitled Document

Untitled Document
Aminosyror
Kreatintransport
Måltidsersättare
Proteinpulver
Rent kreatin

Untitled Document





Sekretesspolicy   Användningsvillkor   Kontaktinformation